目次
0,00  0

お買い物カゴ

お買い物カゴに商品がありません。

Suodatettu suomalainen hunajavalmiste 350 g

Hunajayhtymä pullottaa ainoana Suomessa suodatettua ja juoksevaa hunajavalmistetta. Suodatetusta suomalaisesta hunajasta on suodattamalla poistettu siitepölyhiukkaset. Näin on saatu kiteetöntä ja siitepölytöntä hunajaa, joka pysyy tavallista paremmin juoksevana ja sopii myös useimmille siitepölyallergikoille.

Vuonna 2025 EU:ssa hyväksytyn aamiaisdirektiivin seurauksena lainsäädäntö hunajan osalta muuttui ja sen seurauksena Hunajayhtymän tuote Suodatettu suomalainen hunaja muuttui siitepölysuodatuksen vuoksi Suodatetuksi suomalaiseksi hunajavalmisteeksi. Muilta osin tuote on kuitenkin aivan sama kuin ennenkin sisältäen 100 % suomalaista hunajaa.

どの蜂蜜も、時間が経つと結晶化します。もし蜂蜜が結晶し始めた場合は、湯煎で優しく温めるか、電子レンジで少し加熱すれば、簡単に元の液体状に戻すことができます。.

独自のコルク機構

Hunajayhtymän suodatetussa hunajavalmisteessa on ainutlaatuinen pullo. Pullo on varustettu sulkijamekanismilla, joka estää hunajan valumisen käytön jälkeen. Tähän pulloon pakattu hunaja ei tahmaa eikä sotke ja voit huoletta pakata sen mukaan eväsretkille ja matkoille.

ボトルの使い方は、以下の動画をご覧ください:

Voit katsoa myös tältä videolta, miltä suodatettu juokseva hunajavalmisteemme näyttää: